• Türkçe
 • English
Genel Kategori
Home / Blog / Genel Kategori
 • Serpantin Isıtıcı Seçim Kriterleri
  Isıtıcı serpantin alın hızı, soğutucu serpantindeki alın hızı kadar kritik bir değerdir.Serpantinde sirküle eden suyun sıcaklığının, serpantini terk eden havanın sıcaklığından oldukça yüksek olması nedeniyle, serpantin yüzey alanı dolayısıyla serpantin sıra sayısı ve buna bağlı olarak serpantin hava tarafı basınç kaybı soğutucu serpantine göre oldukça düşük çıkmaktadır.Isıtıcı bataryalarda hava hızının 3m/s’yi geçmemesi tavsiye edilir.
  Read more...
 • Asatal Paletli Konveyör
  Tane veya toz halindeki dökme yüklerin taşınmasında en son kullanılan usullerden biridir. Sağlanan hava akımı(saniyede 30-40 metre) yardımıyla tane ve toz halindeki kimyevi maddeler (maden filizleri, un, vs.) ve dökme yükler oldukça hızlı bir şekilde sürüklenebilir. Bu şekilde taşıma kapasitesi çok artırılabilir.
  Read more...
 • Konveyör Çeşitleri
  Pvc Bantlı Konveyör, Modüler Bantlı Konveyör, Zincirli Konveyör, Avare Rulolu Konveyör
  Read more...
 • Konveyör Nedir?
  Konveyör, her hangi bir malzemenin bir uçtan diğer uca aktarılmasını sağlayan devamlı aktarma mekanizmasıdır. Konveyörlerin hareketi motor gücü, insan gücü ve yer çekimi kuvveti ile sağlanabilir.
  Read more...
 • Serpantin Isıtıcı Nedir?
  Havanın ısıtılması için kullanılan serpantinler sıcak sulu, kızgın sulu, buharlı ve elektrikli olabilir. Isıtıcı serpantinlerde havanın ısıtılması sabit özgül nemde gerçekleştiği için havaya transfer edilen ısı havanın duyulur ısısının yani sıcaklığının artmasına neden olmaktadır.
  Read more...
 • Makina nedir?
  Makina, herhangi bir enerji türünü başka bir enerjiye dönüştürmek, belli bir güçten yararlanarak bir işi yapmak veya etki oluşturmak için dişliler, yataklar ve miller gibi çeşitli makina elemanlarından oluşan düzenekler bütününe denir. Herhangi bir mekanik parçası olmayan elektronik veya organik aygıtlara da makina denir. Makinalar belirli bir işin gerçekleştirilmesinde ya da fiziksel bir işlevin yerine getirilmesinde, insan ya da hayvan gücüne yardımcı olmak veya tümüyle onların yerini almak için geliştirilmişlerdir.
  Read more...

Page

WhatsApp Link Phone Link